Euro 2020: Το πανόραμα της μεγάλης γιορτής του ευρωπαϊκού ποδοσφαίρου « Enimerosi 247

Translate

ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ


Σχόλια-Eπικοινωνία

Τις καταγγελίες, τα παράπονα, τις απόψεις σας και ότι
χιουμοριστικό έχετε να πείτε, μπορείτε να τα στείλετε στο email: enimerosi247@hotmail.com


ΕΠΙΣΚΕΠΤΕΣ

Γλυκά Νερά: Ομολόγησε ο πιλότος την δολοφονία της Κάρολαϊν

  Καταιγιστικές οι εξελίξεις στην υπόθεση της στυγερής δολοφονίας της Κάρολαϊν στα Γλυκά Νερά, καθώς ο σύζυγός της ομολόγησε ότι την σκότωσε...

Δευτέρα, 7 Ιουνίου 2021

Euro 2020: Το πανόραμα της μεγάλης γιορτής του ευρωπαϊκού ποδοσφαίρου

Κατηγορία Αθλητικά στις   5:19 μ.μ.  |  Δευτέρα, 7 Ιουνίου 2021

 Όλο το πρόγραμμα των αναμετρήσεων του Euro 2020 από την πρεμιέρα με το Ιταλία - Τουρκία μέχρι και τον μεγάλο τελικό της διοργάνωσης


Η ώρα για τη μεγάλη γιορτή του ευρωπαϊκού ποδοσφαίρου πλησιάζει καθώς η σέντρα του Euro 2020, που διεξάγεται με καθυστέρηση ενός έτους λόγω της πανδημίας του κορονοϊού, θα γίνει την Παρασκευή 11 Ιουνίου με την αναμέτρηση της Ιταλίας - Τουρκία.


Από την επόμενη κιόλας μέρα θα ακολουθήσει ένας καταιγισμός με καθημερινούς αγώνες - άλλες μέρες με τρεις αγώνες κι άλλες με δύο - σε τρεις διαφορετικές ζώνες τηλεοπτικής μετάδοσης: 16.00, 19.00 και 22.00

Οι 24 εθνικές ομάδες που συμμετέχουν στο τουρνουά, το οποίο για πρώτη φορά στην ιστορία του θεσμού θα πραγματοποιηθεί σε 11 διαφορετικές πόλεις, διαφορετικών χωρών, βρίσκονται στην τελική ευθεία της προετοιμασίας τους. Η σέντρα θα γίνει στις 11/6, ενώ ο μεγάλος τελικός θα διεξαχθεί την Κυριακή 11 Ιουλίου στο Γουέμπλεϊ του Λονδίνου, όπου επίσης θα φιλοξενηθούν και οι ημιτελικοί. Ολα τα παιχνίδια θα μεταδοθούν από την τηλεόραση του ΑΝΤ1.

Οι 24 ομάδες είναι χωρισμένες σε έξι ομίλους των τεσσάρων, απ' τους οποίους θα προκριθούν στη φάση των 16 οι δύο πρώτοι κάθε ομίλου και οι τέσσερις καλύτεροι τρίτοι.

Οι όμιλοι του Euro

Οι έξι όμιλοι του Euro έχουν ως εξής:


1ος όμιλος: Τουρκία, Ιταλία, Ουαλία, Ελβετία | Οι αγώνες θα διεξαχθούν σε Ιταλία και Αζερμπαϊτζάν
2ος όμιλος: Δανία, Φινλανδία, Βέλγιο, Ρωσία | Οι αγώνες θα διεξαχθούν σε Δανία και Ρωσία
3ος όμιλος: Ολλανδία, Ουκρανία, Αυστρία, Βόρεια Μακεδονία | Οι αγώνες θα διεξαχθούν σε Ολλανδία και Ρουμανία
4ος όμιλος: Αγγλία, Κροατία, Σκωτία, Τσεχία | Οι αγώνες θα διεξαχθούν σε Αγγλία και Σκωτία
5ος όμιλος: Ισπανία, Σουηδία, Πολωνία, Σλοβακία | Οι αγώνες θα διεξαχθούν σε Ρωσία και Ισπανία
6ος όμιλος: Ουγγαρία, Πορτογαλία, Γαλλία, Γερμανία | Οι αγώνες θα διεξαχθούν σε Ουγγαρία και Γερμανία

Το καλεντάρι του Euro 2020

Το αναλυτικό πρόγραμμα του Euro έχει ως εξής:


Παρασκευή 11 Ιουνίου
22:00 Τουρκία - Ιταλία/Ολίμπικο, Ρώμη (1ος όμιλος)

Σάββατο 12 Ιουνίου
16:00 Ουαλία - Ελβετία/Ολυμπιακό Στάδιο, Μπακού (1ος όμιλος)

19:00 Δανία - Φινλανδία/Πάρκεν, Κοπεγχάγη (2ος όμιλος)

22:00 Βέλγιο - Ρωσία/Κρεστόβσκι, Αγία Πετρούπολη (2ος όμιλος)

Κυριακή 13 Ιουνίου
16:00 Αγγλία - Κροατία/Γουέμπλεϊ, Λονδίνο (4ος όμιλος)

19:00 Αυστρία - Βόρεια Μακεδονία/Αρένα Νατσιονάλα, Βουκουρέστι (3ος όμιλος)

22:00 Ολλανδία - Ουκρανία/Γιόχαν Κρόιφ Αρένα, Άμστερνταμ (3ος όμιλος)

Δευτέρα 14 Ιουνίου
16:00 Σκωτία - Τσεχία/Χάμπντεν Παρκ, Γλασκώβη (4ος όμιλος)

19:00 Πολωνία - Σλοβακία/Κρεστόβσκι, Αγία Πετρούπολη (5ος όμιλος)

22:00 Ισπανία - Σουηδία/Καρτούχα, Σεβίλλη (5ος όμιλος)

Τρίτη 15 Ιουνίου
19:00 Ουγγαρία - Πορτογαλία/Πούσκας Αρένα, Βουδαπέστη (6ος όμιλος)

22:00 Γαλλία - Γερμανία/Άλιαντς Αρένα, Μόναχο (6ος όμιλος)

Τετάρτη 16 Ιουνίου
16:00 Φινλανδία - Ρωσία/Κρεστόβσκι, Αγία Πετρούπολη (2ος όμιλος)

19:00 Τουρκία - Ουαλία/Ολυμπιακό Στάδιο, Μπακού (1ος όμιλος)

22:00 Ιταλία - Ελβετία/Ολίμπικο, Ρώμη (1ος όμιλος)

Πέμπτη 17 Ιουνίου
16:00 Ουκρανία - Βόρεια Μακεδονία/Αρένα Νατσιονάλα, Βουκουρέστι (3ος όμιλος)

19:00 Δανία - Βέλγιο/Πάρκεν, Κοπεγχάγη (2ος όμιλος)

22:00 Ολλανδία - Αυστρία | Γιόχαν Κρόιφ Αρένα, Άμστερνταμ (3ος όμιλος)

Παρασκευή 18 Ιουνίου
16:00 Σουηδία - Σλοβακία/Κρεστόβσκι, Αγία Πετρούπολη (5ος όμιλος)

19:00 Κροατία - Τσεχία/Χάμπντεν Παρκ, Γλασκώβη (4ος όμιλος)

22:00 Αγγλία - Σκωτία/Γουέμπλεϊ, Λονδίνο (4ος όμιλος)

Σάββατο 19 Ιουνίου
16:00 Ουγγαρία - Γαλλία/Πούσκας Αρένα, Βουδαπέστη (6ος όμιλος)

19:00 Πορτογαλία - Γερμανία/Άλιαντς Αρένα, Μόναχο (6ος όμιλος)

22:00 Ισπανία - Πολωνία/Καρτούχα, Σεβίλλη (5ος όμιλος)

Κυριακή 20 Ιουνίου
19:00 Ελβετία - Τουρκία/Ολυμπιακό Στάδιο, Μπακού (1ος όμιλος)

19:00 Ιταλία - Ουαλία | Ολίμπικο, Ρώμη (1ος όμιλος)

Δευτέρα 21 Ιουνίου
19:00 Ουκρανία - Αυστρία/Αρένα Νατσιονάλα, Βουκουρέστι (3ος όμιλος)

19:00 Βόρεια Μακεδονία - Ολλανδία/Γιόχαν Κρόιφ Αρένα, Άμστερνταμ (3ος όμιλος)

22:00 Ρωσία - Δανία/Πάρκεν, Κοπεγχάγη (2ος όμιλος)

22:00 Φινλανδία - Βέλγιο/Κρεστόβσκι, Αγία Πετρούπολη (2ος όμιλος)

Τρίτη 22 Ιουνίου
22:00 Κροατία - Σκωτία/Χάμπντεν Παρκ, Γλασκώβη (4ος όμιλος)

22:00 Τσεχία - Αγγλία/Γουέμπλεϊ, Λονδίνο (4ος όμιλος)

Τετάρτη 23 Ιουνίου
19:00 Σουηδία - Πολωνία/Κρεστόβσκι, Αγία Πετρούπολη (5ος όμιλος)

19:00 Σλοβακία - Ισπανία/Καρτούχα, Σεβίλλη (5ος όμιλος)

22:00 Πορτογαλία - Γαλλία/Πούσκας Αρένα, Βουδαπέστη (6ος όμιλος)

22:00 Γερμανία - Ουγγαρία/Άλιαντς Αρένα, Μόναχο (6ος όμιλος)

Φάση των 16

Σάββατο 26 Ιουνίου
19:00 Δεύτερος 1ου ομίλου - Δεύτερος 2ου ομίλου/Γιόχαν Κρόιφ Αρένα, Άμστερνταμ (1)

22:00 Πρώτος 1ου ομίλου - Δεύτερος 3ου ομίλου/Γουέμπλεϊ, Λονδίνο (2)

Κυριακή 27 Ιουνίου
19:00 Πρώτος 3ου ομίλου - Τρίτος 4ου/5ου/6ου ομίλου/Πούσκας Αρένα, Βουδαπέστη (3)

22:00 Πρώτος 2ου ομίλου - Τρίτος 1ου/4ου/5ου/6ου ομίλου/Καρτούχα, Σεβίλλη (4)

Δευτέρα 28 Ιουνίου
19:00 Δεύτερος 4ου ομίλου - Δεύτερος 5ου ομίλου/Πάρκεν, Κοπεγχάγη (5)

22:00 Πρώτος 6ου ομίλου - Τρίτος 1ου/2ου/3ου ομίλου/Αρένα Νατσιονάλα, Βουκουρέστι (6)

Τρίτη 29 Ιουνίου
19:00 Πρώτος 4ου ομίλου - Δεύτερος 6ου ομίλου/Γουέμπλεϊ, Λονδίνο (7)

22:00 Πρώτος 5ου ομίλου - Τρίτος 1ου/2ου/3ου/4ου ομίλου/Χάμπντεν Παρκ, Γλασκώβη (8)

Προημιτελικά
Παρασκευή 2 Ιουλίου
19:00 Νικητής 6 - Νικητής 5/Κρεστόβσκι, Αγία Πετρούπολη (1)

22:00 Νικητής 4 - Νικητής 2/Άλιαντς Αρένα, Μόναχο (2)

Σάββατο 3 Ιουλίου
19:00 Νικητής 3 - Νικητής 1/Ολυμπιακό Στάδιο, Μπακού (3)

22:00 Νικητής 8 - Νικητής 7/Ολίμπικο, Ρώμη (4)

Ημιτελικά
Τρίτη 6 Ιουλίου
22:00 Νικητής 2 - Νικητής 1/Γουέμπλεϊ, Λονδίνο (1)

Τετάρτη 7 Ιουλίου
22:00 Νικητής 3 - Νικητής 4/Γουέμπλεϊ, Λονδίνο (2)

Τελικός
Κυριακή 11 Ιουλίου
22:00 Νικητής 1 - Νικητής 2/Γουέμπλεϊ, Λονδίνο



dikaiologitika.gr

Σας άρεσε; Πατήστε...
loading...

google-site-verification: googledd843cc8cd9e15a6.html