χιουμοριστικό έχετε να πείτε, μπορείτε να τα στείλετε στο email: enimerosi247@hotmail.com

Βαθμολογία Superleague: Στην κορυφή ΠΑΣ Γιάννινα και Βόλος. (βίντεο)

Κατηγορία Superleague 1 στις   11:07 μ.μ.  |  Κυριακή 19 Σεπτεμβρίου 2021

Ολοκληρώθηκε η 2η αγωνιστική της Superleague Interwetten με τους ΠΑΣ Γιάννινα και την ομάδα του Βόλου να βρίσκονται στην κορυφή.

Τα αποτελέσματα:

Παρασκευή 17 Σεπτεμβρίου 2021

ΙΩΝΙΚΟΣ - ΑΡΗΣ 1-0

Η πρώτη νίκη του Ιωνικού στη Super League 1 μετά τη σεζόν 2006/07 είναι γεγονός!

Οι νεοφώτιστοι επικράτησαν 1-0 του Άρη στη Νεάπολη χάρη σε εκπληκτικό πλασέ του Αοσμάν στο 86ο λεπτό, με τους Θεσσαλονικείς να μένουν στο -5 και την ομάδα του Δημήτρη Σπανού να ανεβαίνει στους τρεις βαθμούς.

Σάββατο 18 Σεπτεμβρίου 2021

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 1-0

(5' Γκαρντάβσκι)

Ο ΠΑΣ Γιάννινα προσγείωσε απότομα τον Παναθηναϊκό, νικώντας τον με 1-0 στους «Ζωσιμάδες» και κατέγραψε ακόμα ένα τεράστιο αποτέλεσμα, λίγες ημέρες μετά την επικράτηση με το ίδιο σκορ επί του ΠΑΟΚ στην Τούμπα.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ - ΝΠΣ ΒΟΛΟΣ 1-3

(65' Ιωαννίδης - 4' Πάολο Φερνάντες, 49' Τομ Βαν Βέερτ, 63' Μπαρτόλο)

Ο καταπληκτικός Βόλος πέρασε... δια περιπάτου από τη Ριζούπολη, κέρδισε 3-1 τον Απόλλωνα Σμύρνης και πάτησε κορυφή με το «2 στα 2»! Φερνάντες, Φαν Βέερτ και Μπαρτόλο τα γκολ της νίκης.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ 1-2

(44' Στρούγγης - 72' Βέργος, 90' Γκεστέντε)

Τεράστια νίκη για τον Παναιτωλικό στο Περιστέρι με 2-1 επί του Ατρομήτου με σκόρερς τον Βέργο και τον Ζεστέντ που ήταν οι «χρυσές» αλλαγές του Αναστασίου. Με 10 οι γηπεδούχοι από το 83' λόγω αποβολής του Μπεντινέλι.

Ο Ατρόμητος προηγήθηκε με τον Στρούγγη, ο οποίος σκόραρε και στο 96' για την ισοφάριση αλλά  μέσω VAR από θέση οφσάιντ.

ΟΦΗ - ΑΕΚ 3-3

(78', 84' Νέιρα, 90'+2' Βούρος - 15' Αραούχο, 41' Τσούμπερ, 64' Ανσαριφάρντ)

Ο ΟΦΗ πήρε την ισοπαλία με 3-3 κόντρα στην ΑΕΚ, με τους Κρητικούς να επιστρέφουν από την κόλαση, καθώς η Ένωση πήρε προβάδισμα τριών τερμάτων. Δύο γκολ πέτυχε ο Νέιρα και ο Βούρος πέτυχε το γκολ της ισοφάρισης στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ - ΠΑΟΚ 0-1

(27' πεν. Βιεϊρίνια)

Με γκολ - πέναλτι του Βιεϊρίνια και οι επεμβάσεις του Πασχαλάκη έφεραν το πρώτο τρίποντο στη σεζόν με 1-0 κόντρα στον Αστέρα.

ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 0-2

(72' Καραμανός - 12' Σισέ, 32' Μπουχαλάκης)

Οι «ερυθρόλευκοι» επικράτησαν 2-1 στη Λαμία για την πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα.

Τα γκολ τα πέτυχαν ο Σισέ με κεφαλιά στο 12’, ενώ ο Μπουχαλάκης διπλασίασε τα τέρμα στο 32’ και ο Καραμάνος στο 72’.